Zabiegi chirurgiczne Gdańsk

Chirurgiczne usuwanie znamion, włókniaków, tłuszczaków

Usuwanie znamion Gdańsk

Zabiegi z konsultacją

Niepokojące zmiany na skórze? Nie zwlekaj z diagnozą. Umów się na zabieg z konsultacją lub samą konsultację.

Ile kosztuje usunięcie znamion

Ceny zabiegów chirurgicznych

Zabieg z konsultacją

350-700

Konsultacja chirurga wraz z zabiegiem wycinania jednego znamienia
lub innej zmiany skórnej

Konsultacja

180

Konsultacja chirurga bez zabiegu wycinania zmiany skórnej

Badanie dermatoskopem

200

Cena za wizytę. Przed zabiegiem usunięcia znamienia możesz się zbadać za pomocą bezinwazyjnej dermatoskopii. Lekarz dermatolog dokładnie zbada zmiany skórne oraz powie, czy zmiana powinna zostać usunięta chirurgicznie.

Badania histopatologiczne

100

Badanie laboratoryjne wyciętej zmiany. Jeśli takie będzie zalecenie lekarza dermatologa po badaniu dermatoskopowym, możemy wykonać badanie histopatologiczne wyciętej zmiany.

Usuwanie znamion, włókniaków i tłuszczaków, wrastających paznokci

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi chirurgiczne Gdańsk

Zabieg chirurgiczny polega na wycięciu zmiany skórnej/podskórnej w znieczuleniu miejscowym lignokainą 1%. Zabieg wykonywany jest radykalnie (bez pozostawienia chorobowo zmienionej tkanki). Zazwyczaj sam zabieg trwa około 10-15 minut. Zakładane szwy ściąga się w 7 dobie od zabiegu.

W naszej przychodni usuniesz

  • znamiona
  • włókniaki
  • tłuszczaki
  • wrastające paznokcie
  • inne zmiany nie wymagające badania dermatoskopowego i histopatologicznego.

Zabiegi chirurgiczne Gdańsk

Usuń zmianę w naszym gabinecie chirurgicznym

Często zadawane pytania

Czy chirurgiczne usunięcie zmiany złośliwej może powodować rozsianie komórek nowotworowych?

Wycięcie chirurgiczne zmiany złośliwej nie spowoduje rozsiania choroby.

Czy to prawda, że laserowe usuwanie znamion jest mniej inwazyjne od chirurgicznego?

Usunięcie zmiany laserem jest mniej bolesne i mniej inwazyjne. Ale metoda chirurgiczna daje przede wszystkim pewność doszczętnego usunięcia zmiany. Laser takiej gwarancji nie daje.

Czy możemy samodzielnie stwierdzić, że znamię może być groźne? Co powinno nas zaniepokoić?

Każda zmiana pojawiająca się w obrębie znamienia powinna wzbudzić nasz niepokój i skłonić do wizyty u dermatologa. Do wizyty u lekarza powinny nakłonić nas następujące objawy:

  • powiększenie rozmiarów znamienia
  • zwiększenie jego grubości
  • zmiana zabarwienia (przebarwienia, nieregularne zabarwienie, odbarwienie, zaczerwienienie)
  • wystąpienie obrzęku bądź odczynu zapalnego
  • krwawienie, owrzodzenie lub świąd.
Usuwanie znamion Gdańsk

Jak odróżnić znamię niegroźne od groźnego?

Niegroźne są znamiona łagodne (zwykłe) – o regularnej, symetrycznej budowie, o dobrze ograniczonym brzegu i równomiernie rozłożonym barwniku oraz średnicy poniżej 5 mm. Ryzyko rozwoju czerniaka z tych znamion jest niewielkie.

Niebezpieczne są znamiona atypowe – asymetrycznego kształtu, o nieregularnym brzegu, różnorodne kolorystycznie i o średnicy powyżej 5 mm. Ten typ może ulegać zezłośliwieniu i transformacji w kierunku czerniaka.

Na czym polega badanie znamion przez dermatologa? Co to jest dermoskopia?

Badanie dermatoskopem Gdańsk

Badanie znamion przez dermatologa polega na ocenie klinicznej i dermoskopowej zmian barwnikowych. Ocena kliniczna to oględziny znamion danej osoby, wybranie tych, które budzą wątpliwości i należy zbadać je dokładniej. Jeśli ktoś ma dziesiątki czy setki znamion na ciele, niemożliwe jest dokładne zbadanie wszystkich i nie jest to potrzebne, ponieważ większość to niegroźne zmiany.

Dermatoskopia jest nieinwazyjną metodą, umożliwiającą ocenę znamion z użyciem przyrządu optycznego z podświetleniem, zwanego dermatoskopem. Dermoskopia pozwala odróżnić zmianę łagodną od złośliwej, barwnikową od niebarwnikowej oraz odróżnić czerniaka od zmiany łagodnej.

Co należy zrobić, gdy dermatolog ma podejrzenia, że znamię może być niebezpieczne?

W takiej sytuacji dermatolog z reguły kieruje pacjenta do chirurga celem usunięcia chirurgicznego zmiany, połączonego z badaniem histopatologicznym usuniętego materiału.

Niektóre osoby obawiają się wycięcia znamienia „na wszelki wypadek”. Zupełnie niesłusznie. Gdy nie mamy pewności co do rodzaju zmiany, decydowanie lepiej jest wyciąć zmianę łagodną niż przeoczyć czerniaka. Usunięcie zmiany łagodnej nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków.

Szkodliwy mit, że niektórych znamion nie można ruszać, a ich wycięcie kończy się tragicznie, powstał zapewne na skutek zbyt późnego zgłaszania się chorych do specjalisty, kiedy komórki rakowe rozprzestrzeniły się po organizmie, a usunięcie znamienia nie mogło już pomóc.

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń na rejestrację