Zabiegi chirurgiczne Gdańsk

Usuwanie znamion, włókniaków i tłuszczaków w gabinecie chirurgicznym

zabiegi chirurgiczne gdańsk

Konsultacja chirurga wraz z zabiegiem wycinania jednego znamienia
lub innej zmiany skórnej 350-700 zł.

Konsultacja chirurga bez zabiegu wycinania zmiany skórnej 180 zł.

Oferujemy kompleksowe usługi:

Przed zabiegiem usunięcia znamienia możesz zbadać się za pomocą bezinwazyjnej dermatoskopii (cena wizyty: 180 zł).

W czasie której doświadczony lekarz dermatolog dokładnie zbada i oceni zmiany skórne oraz powie, czy zmiana powinna zostać usunięta chirurgicznie.

Wykonujemy także badania histopatologiczne wyciętej zmiany (cena badania: 85 zł).

Jeśli takie będzie zalecenie lekarza dermatologa po badaniu dermatoskopowym.

Możesz także usunąć włókniaki, tłuszczaki, wrastające paznokcie lub inne zmiany niewymagające badania dermatoskopowego i histopatologicznego.

ZABIEGI CHIRURGICZNE GDAŃSK

Usuń znamię w naszym gabinecie
chirurgicznym za cenę 350-700 zł

zabiegi chirurgiczne gdańsk 1

Jak wygląda zabieg chirurgicznego usuwania znamion?

Zabieg chirurgiczny polega na wycięciu zmiany skórnej/podskórnej w znieczuleniu miejscowym lignokainą 1%. Zabieg wykonywany jest radykalnie (bez  pozostawienia chorobowo zmienionej tkanki). Zazwyczaj sam zabieg trwa około 10-15 minut. Zakładane szwy ściąga się w 7 dobie od zabiegu. Zapraszamy na zabiegi chirurgiczne Gdańsk.

Czy chirurgiczne usunięcie zmiany złośliwej może powodować rozsianie komórek nowotworowych?

Wycięcie chirurgiczne zmiany złośliwej nie spowoduje rozsiania choroby.

Czy to prawda, że laserowe usuwanie znamion jest mniej inwazyjne od chirurgicznego?

Usunięcie zmiany laserem jest mniej bolesne i mniej inwazyjne. Metoda chirurgiczna daje przede wszystkim pewność doszczętnego usunięcia zmiany, natomiast laser takiej gwarancji nie daje.

Czy możemy samodzielnie stwierdzić, że znamię może być groźne? Co powinno nas zaniepokoić?

Każda zmiana pojawiająca się w obrębie znamienia powinna wzbudzić nasz niepokój i skłonić do wizyty u dermatologa. Powiększenie rozmiarów znamienia bądź zwiększenie jego grubości, zmiana zabarwienia (przebarwienia, nieregularne zabarwienie, odbarwienie, zaczerwienienie), wystąpienie obrzęku bądź odczynu zapalnego, krwawienia, owrzodzenia lub świądu, powinny bezwzględnie nakłonić nas do pilnej wizyty u lekarza.

Niegroźne są znamiona łagodne (zwykłe) – o regularnej, symetrycznej budowie, dobrze odgraniczonym brzegu i równomiernie rozmieszczonym barwniku oraz o średnicy poniżej 5 mm. Ryzyko rozwoju czerniaka z tych znamion jest niewielkie. Niebezpieczne są znamiona atypowe – asymetrycznego kształtu, o nieregularnym brzegu, różnorodne kolorystycznie i o średnicy powyżej 5 mm – ten typ może ulegać zezłośliwieniu i transformacji w kierunku czerniaka.

zabiegi chirurgiczne gdańsk 2

Na czym polega badanie znamion przez dermatologa? Co to jest dermoskopia?

Badanie znamion przez dermatologa polega na ocenie klinicznej i dermoskopowej zmian barwnikowych. Ocena kliniczna to oględziny znamion danej osoby, wybranie tych, które budzą wątpliwości i należy zbadać je dokładniej. Jeśli ktoś ma dziesiątki czy setki znamion na ciele, niemożliwe jest dokładne zbadanie wszystkich i nie jest to potrzebne, ponieważ większość to niegroźne zmiany. 

Dermoskopia jest nieinwazyjną metodą, umożliwiającą ocenę znamion z użyciem przyrządu optycznego z podświetleniem, zwanego dermatoskopem. Dermoskopia pozwala odróżnić zmianę łagodną od złośliwej, barwnikową od niebarwnikowej oraz odróżnić czerniaka od zmiany łagodnej.

Co należy zrobić, gdy dermatolog ma podejrzenia, że znamię może być niebezpieczne?

W takiej sytuacji dermatolog z reguły kieruje pacjenta do chirurga celem usunięcia chirurgicznego zmiany, połączonego z badaniem histopatologicznym usuniętego materiału.

Niektóre osoby obawiają się wycięcia znamienia „na wszelki wypadek”. Zupełnie niesłusznie. Gdy nie mamy pewności co do rodzaju zmiany, decydowanie lepiej jest wyciąć zmianę łagodną niż przeoczyć czerniaka. Usunięcie zmiany łagodnej nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków.

Szkodliwy mit, że niektórych znamion nie można ruszać, a ich wycięcie kończy się tragicznie, powstał zapewne na skutek zbyt późnego zgłaszania się chorych do specjalisty, kiedy komórki rakowe rozprzestrzeniły się po organizmie, a usunięcie znamienia nie mogło już pomóc.

Zadzwoń na rejestrację