Kontakt - Esperal Gdańsk

Umów się na wizytę

Wszywka Alkoholowa Gdańsk

ul. Obrońców Wybrzeża 9/5
I piętro

80-398 Gdańsk

Osiedle 4 Oceany

PROFESJONALNE ZABIEGI ZASZYCIA – WSZYWKA ALKOHOLOWA GDAŃSK

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wszycia Esperalu należy zachować minimum 24-godzinną abstynencję. W tym okresie nie wolno spożywać żadnych ilości alkoholu. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien zgłosić lekarzowi czy choruje na przewlekłe dolegliwości, w tym alergie, oraz podać nazwy przyjmowanych na stałe leków.

Sam zabieg trwa około 20-30 minut. Tabletkę wszywa się najczęściej w okolice pośladka. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny. W Centrum Medycznym Immuno Zdrowie oferujemy zabiegi tylko z użyciem oryginalnego Esperalu (Disulfiram). Zabiegi (zaszycie alkoholowe Gdańsk) wykonywane są przez doświadczonego lekarza chirurga metodą podpowięziową (tabletkę wszywa się głębiej, niż stosowaną zazwyczaj metodą podskórną).

Podczas zabiegu tabletki są wszywane w warunkach sterylnych, wykluczając możliwość zakażenia rany. Pacjent jest zobowiązany do dbania o ranę wg zaleceń lekarza (patrz poniżej). W razie wystąpienia zakażenia, zalecamy możliwie jak najszybszą konsultację z lekarzem. W przypadku dużego obrzęku, zaczerwienienia rany z wyciekiem ropnym lub wystąpienia gorączki pacjent powinien udać pilnie do lekarza prowadzącego lub na najbliższy SOR.

Pielęgnacja rany po zabiegu

Po zabiegu zaleca się codzienną zmianę opatrunku na świeży i jałowy. W trakcie zmiany opatrunku należy przemyć ranę preparatem odkażającym i osuszyć jałowym gazikiem. Do momentu całkowitego wygojenia rany należy myć się wyłącznie pod prysznicem, z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicach rany. Nie wolno zanurzać rany w wodzie – obowiązuje kategoryczny zakaz kąpieli w wannie, basenie, jeziorze, itp.

W naszym Centrum stosujemy szwy wchłanialne – dlatego nie ma potrzeby umawiania się na zabieg zdejmowania szwów, jeśli rana goi się dobrze.

W przypadku zastosowania szwów niewchłanialnych na życzenie pacjenta, konieczne jest umówienie się na darmową wizytę po około 14 dniach od zabiegu, w celu zdjęcia szwów.

Wszywka alkoholowa Gdańsk

Tabletkę implementuje się najczęściej w okolice pośladka. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny. W Centrum Medycznym ImmunoZdrowie oferujemy zabiegi tylko z użyciem oryginalnego Esperalu. Zabiegi (zaszycie alkoholowe Gdańsk) wykonywane są przez doświadczonego lekarza chirurga metodą podpowięziową (tabletkę wszywa się głębiej, niż stosowaną zazwyczaj metodą podskórną).

Po zabiegu zaleca się codzienną zmianę opatrunku, na świeży i jałowy. W trakcie zmiany opatrunku należy przemyć ranę preparatem odkażającym. W naszym Centrum stosujemy szwy wchłanialne – dlatego nie ma potrzeby umawiania się na zabieg zdejmowania szwów.

W przypadku zastosowanie szwów niewchłanialnych konieczne jest umówienie się na darmową wizytę po 7 dniach od zabiegu, w celu zdjęcia szwów.

Wszywka alkoholowa Gdańsk