Jak się przygotować do zabiegu

Co zrobić przed i po wszyciu Esperalu

zabieg wszycia Esperalu

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wszycia Esperalu należy zachować minimum 24-godzinną abstynencję. W tym okresie nie wolno spożywać żadnych ilości alkoholu. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien zgłosić lekarzowi czy choruje na przewlekłe dolegliwości, w tym alergie, oraz podać nazwy przyjmowanych na stałe leków.

Zaszycie Esperalem trwa około 20-30 minut. Tabletki wszywa się najczęściej w okolice pośladka. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny. W Centrum Medycznym Immuno Zdrowie oferujemy zabiegi tylko z użyciem oryginalnego Esperalu. Zaszycie alkoholowe jest wykonywane przez doświadczonego lekarza chirurga metodą podpowięziową: tabletkę wszywa się głębiej, niż stosowaną zazwyczaj metodą podskórną.

Podczas zabiegu tabletki są wszywane w warunkach sterylnych, wykluczając możliwość zakażenia rany. Po zabiegu pacjent jest zobowiązany do dbania o ranę wg zaleceń lekarza (patrz poniżej).

24 godziny przed zabiegiem obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu.

Zapoznaj się ze zgodą na zastosowanie Esperalu

Pielęgnacja rany po zabiegu

Po zabiegu zaleca się codzienną zmianę opatrunku na świeży i jałowy. W trakcie zmiany opatrunku należy przemyć ranę preparatem odkażającym i osuszyć jałowym gazikiem. Do momentu całkowitego wygojenia rany należy myć się wyłącznie pod prysznicem, z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicach rany. Nie wolno zanurzać rany w wodzie – obowiązuje kategoryczny zakaz kąpieli w wannie, basenie, jeziorze, itp.

W naszym Centrum stosujemy szwy wchłanialne – dlatego nie ma potrzeby umawiania się na zabieg zdejmowania szwów, jeśli rana goi się dobrze.

Jeśli na życzenie pacjenta zastosujemy szwy niewchłanialne, konieczne jest umówienie się na darmową wizytę po około 14 dniach od zabiegu w celu zdjęcia szwów.

Jeśli wystąpi zakażenie, zalecamy możliwie jak najszybszą konsultację z lekarzem. W przypadku dużego obrzęku, zaczerwienienia rany z wyciekiem ropnym lub wystąpienia gorączki pacjent powinien udać pilnie do lekarza prowadzącego lub na najbliższy SOR.

Warto wiedzieć

Zaszycie alkoholowe – Esperal Gdańsk

Decyzja o rozpoczęciu kuracji Esperalem to poważny krok w kierunku trzeźwości. Powinien być on w pełni świadomy, dlatego jeśli czujesz wątpliwości – porozmawiaj z naszym specjalistą, który postara się je rozwiać. Nasza przychodnia gwarantuje pełną dyskrecję, a wszywka alkoholowa jest niewidoczna na ciele.

Zabieg Esperalem poprzedzony jest wywiadem lekarskim, podczas którego masz możliwość zadawania wszelkich istotnych dla ciebie pytań.

Na naszej stronie znajdziesz też odpowiedzi na często zadawane pytania o zaszycie alkoholowe Esperalem, które pomoże ci zrozumieć, jak przebiega i działa zaszycie Esperalem.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły